Kötelező felülvizsgálatok: érintésvédelem, erősáramú berendezések és villámvédelemAz érintésvédelem, az erősáramú berendezések és a villámvédelem felülvizsgálata jogszabályban rögzített, kötelezően elvégzendő feladatok. A fent nevezett vizsgálatok elmulasztásával olyan veszélyeknek vannak kitéve mind a munkavállalók, mind az egész céges komplexum, amelyek balesethez, katasztrófához vezethetnek. Rutinfeladatnak tűnhet, mégis szükségszerű ellenőrizni, hogy minden berendezés megfelelően teljesít-e. |
ÉV – Érintésvédelmi Szabványossági Felülvizsgálat
Az Érintésvédelmi Szabványossági Felülvizsgálat az elektromos berendezések olyan ellenőrzése, amely kimutatja, hogy az adott egység a szabványok vagy a műszaki előírások kritériumait maradéktalanul teljesíti-e. A felülvizsgálatot jogszabályban rögzítetten kötelező mind a berendezés üzembe helyezésekor, mind időszakosan, mind nagyobb szervizet követően elvégezni.
EBF – Erősáramú Berendezések Felülvizsgálata, azaz a tűzvédelmi felülvizsgálat
Az erősáramú berendezések felülvizsgálata során szakértőnk az elektromos hálózat működését vizsgálja, illetve a lehetséges hibákat keresi a megfelelő mérőműszerek segítségével. A felülvizsgálat az elektromos tüzek megelőzése miatt történik, a hiba időben történő felfedezésével, illetve javításával elkerülhető egy sokkal nagyobb katasztrófa.
A felülvizsgálat gyakorisága a tűzvédelmi szabályzatban meghatározott kockázati osztály szerint történik:
- „NAK” (nagyon alacsony kockázat)
- „AK” (alacsony kockázat)
- „KK” (közepes kockázat)
- „MK” (magas kockázat)
Míg az első három osztály esetén elegendő 6 évente elvégezni a felülvizsgálatot, addig az „MK” osztály esetében 3 évente kötelező.
Villámvédelmi Felülvizsgálat
Az épület villámvédelmi felülvizsgálata már a tervezésnél sarkalatos pont, de a későbbiekben az időszakos ellenőrzés is megmentheti az építményt a villámcsapástól keletkező tűzkártól.
A ProEhs csapata komplex szolgáltatást nyújt a kötelező felülvizsgálatokat tekintve, így nyugodt szívvel bízhatja csapatunkra a munkálatokat!